Iranian Political Science Association
  • هابرماس فیلسوف انتقادی در انجمن علوم سیاسی ایران
   تاریخ : 1392/7/7 ساعت : 01:16 - گروه : مراسم - همایش - نشست - علمی

   انجمن علوم سیاسی ایران، در ادامه سلسه نشست های بررسی خود، موضوع «هابرماس: مدرنیته، پروژه ی ناتمام» را با حضور دکتر حمید رضا رحمانی زاده دهکردی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی بررسی می کند.

   این نشست، روز سه شنبه 9 مهرماه 1392، از ساعت 17 تا 19 در خیابان لبافی نژاد، بین خیابان دانشگاه وفخر رازی، نبش کوچه انوری، پلاک 1 طبقه همکف، برگزار می شود.

   در تعاریف مدرنیته عقلانیت منوط به خواست حقیقت و عینی کردن آزادی در محیطی انسانی نیست. یورگن هابرماس با درنظر گرفتن توصیف و نقش خود در برپایی زندگی مدرن، برداشت متفاوتی از مدرنیته دارد. با پروژه‌ای دیدن مدرنیته، هابرماس آن را محصول ارتباط بین الاذهانی‌ انسان‌هایی می‌داند که به یک متن فرهنگی-تاریخی مشترک، اما خاص، متعلق می‌باشند.

   کمیته دانشجویی انجمن علوم سیاسی موضوع هابرماس و مدرنیته، پروژه ناتمام را در این نشست تخصصی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد داد.

   انجمن علوم سیاسی ایران در تاریخ پنج و ششم شهریور ماه سال جاری، مهمترین بانی برگزاری همایش «تبیین مفهوم اعتدال» در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که با پیام رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی آغاز شد.

 1. محصولات انجمن
  پیوندهای تصویری