ایران در نقشه جهان

برگزاری انتخابات دفتر منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران در زنجان

سه شنبه پنجم آذر ماه 1392

جلسه انتخابات دفتر منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران در زنجان روز یکشنبه سوم آذر ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار شد. در این جلسه دکتر مجتبی مقصودی رییس انجمن، دکتر جعفر حق پناه مسوول دفاتر منطقه ای، دکتر امیر دبیری مهر مسوول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی و سینا صابریان سردبیر خبرنامه و وبسایت انجمن به عنوان میهمان حضور داشتند.

همچنین دکتر فرشید جعفری رییس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، دکتر اصغر پرتوی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ، دکتر ذوالقدر مدیر گروه روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر مهدی خوش خطی، خانم نجاری، آقای نصیری و گروهی از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه حضور داشتند.

دکتر جعفری در ابتدای جلسه ضمن یادآوری افتتاح دفتر منطقه ای انجمن در زنجان در 22 آذرماه سال گذشته ابراز امیدواری نمود تا فعالیت مناسب این دفتر با پوشش دهی سه استان زنجان، همدان و قزوین بتواند در سایه ارتباط با انجمن در خدمات دهی به اهالی دانش سیاست به خصوص در این منطقه موثر واقع افتد. سپس رییس انجمن علوم

سیاسی ایران ضمن معرفی همراهان و اعضای هیات مدیره انجمن، مروری بر توانمندی ها ی انجمن و افتخارات از جمله کسب رتبه ی الف از وزارت علوم داشتند، ایشان همچنین مشارکت در فعالیت های انجمن علوم سیاسی ایران را داوطلبانه دانسته و با بر شمردن جایگاه و کارکرد علمی- پژوهشی و آموزشی این نهاد بر استقلال و اجتناب از ورود به دسته بندی های سیاسی تاکید کردند.

دکتر حق پناه از اهمیت انعکاس فعالیت های دفتر زنجان و به طور کلی دفاتر استانی به تهران گفتند و این امر را لازمه ی شناخته شدن دفتر دانستند و اظهار نمودند که در این رابطه نشریه و خبرنامه و وبسایت انجمن می توانند محل انعکاس این فعالیت ها باشند. دکتر حق پناه تهیه برنامه سالانه در دفاتر منطقه ای و ارایه به دفتر مرکزی را برای ایجاد هماهنگی های بیشتر و همپوشانی دوسویه ضروری داستند. استفاده از کارگاه های آموزشی انجمن و اطلاع رسانی دفاتر در این رابطه در جهت کمکی به انجمن و نیز استفاده بیشتر علاقه مندان، بخش دیگری از نکات مسئوول دفاتر منطقه ای انجمن بود.

دکتر دبیری مهر خلوص در فعالیت داوطلبانه ی اعضا را از بزرگترین رموز توفیق انجمن علوم سیاسی ایران دانستند. ایشان اضافه نمودند این توفیقات تا حدی بوده است که می توان مدعی شد وزن فعالیت های هیچ دپارتمان دانش سیاست در کشور به وزن فعالیت های انجمن علوم سیاسی ایران نمی رسد. مسئول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی انجمن در بر شمردن اهمیت دانش در حوزه ی سیاست نتیجه ی موفقیت تاریخی اجلاس ژنو را نتیجه ی دانش سیاست و ایفای نقش دانش آموختگان سیاست دانستند و در این رابطه ایجاد روحیه و کار دانشجویان و دانش پژوهان این حوزه را در کشور از ضرورت ها برشمردند که می تواند از کارکردها و نتایج فعالیت انجمن علوم سیاسی و دفاتر استانی اش باشد. ایشان نیز در انتها بر اطلاع رسانی فعالیت های دفاتر به خصوص از طریق راه اندازی وبسایت در هر دفتر تاکید نمودند.

دکتر پرتوی نقش مهم انجمن ها را در ایجاد پیوند میان علوم انسانی و اجتماعی با رفع مشکلات و گره های سیاست و روابط بین الملل و نیز بهتر شناخته شدن در جهان یادآور شدند و در انتها ضمن اعلام اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و گروه علوم سیاسی زنجان را در امر آموزش و پژوهش موفق بوده است، ابراز امیدواری نمودند تلاش و فعالیت مناسب انجمن و دفاتر بتواند با جذب اقبال بیشتر جامعه ی دانشگاهی در رفع مشکلات موثر باشد.

در نتیجه ی انتخابات این جلسه دکترفرشید جعفری از زنجان، دکتر بزرگمهری از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین و دکتر علیرضا رضایی از همدان به عنوان اعضای سه نفره هیات مدیره، دکتر سید محمد موسوی از دانشگاه پیام نور زنجان به عنوان بازرس اصلی، خانم نجاری از دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به عنوان بازرس علی البدل، دکتر مهدی خوش خطی به عنوان عضو علی البدل اول هیات مدیره و حسن شمسینی قیاسوند به عنوان عضو علی البدل دوم هیات مدیره دفتر منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران در زنجان انتخاب شدند.

در انتها نیز ضمن بازدید از مکان دفتر و امکانات اختصاص داده شده، لوح تقدیری از طرف این دفتر به مناسبت کسب رتبه ی الف انجمن علوم سیاسی ایران به ریاست انجمن اهدا شد.